حلقه های کشتزار2

 

 

 

 

علی رغم این گونه مدارک، شواهد موجود نشان می دهند که وقوع این پدیده از اوایل قرن بیستم به بعد سال به سال افزایش یافته است. به نحوی که در دهه ی 1960 به رویدادی آشنا تبدیل شده و از دهه ی 1970 به بعد توجه اذهان عمومی را به خود معطوف کرده است. از سال 1972 به بعد (یعنی سال مشاهده ی عینی صحنه ی وقوع توسط باند و شاتل وود) تاکنون، در حدود 10هزار گزارش از پیدایش مستند حلقه های کشتزار با اشکال گوناگون، در نقاط مختلف جهان ارائه شده است. قطر برخی از این حلقه ها به یک کیلومتر می رسد و برخی دیگر از آن ها مساحتی بالغ بر 19 هزار متر مربع را می پوشانند. افراد بسیاری هستند که این پدیده ی شگفت انگیز را از وقایع بومی جزایر بریتانیا می دانند. با اینکه وقوع پدیده ی مذکور در بریتانیا بیش از سایر مناطق جهان بوده است، ولی نمونه های فراوان و متعدد دیگری از نقاط گوناگون نظیر ایالات متحده، روسیه، ژاپن و حتی ترکیه گزارش شده اند.

در تاریخ ثبت موارد حلقه های کشتزار، دهه ی 1990 میلادی را دوره ی اوج ظهور آن ها می دانند. به گونه ای که تنها در سال 1999، دست کم 190 مورد از آن ها کشف و ثبت شده اند.

نکته ی جالب و شگفت انگیز دیگری که در این باره وجود دارد، مسئله ی تحول و تکامل تدریجی طرح ها و نقوش است. به موازات افزایش موارد وقوع حلقه های مزارع از اوایل قرن بیستم به این سوء طرح ها و الگوهای پیدایش آن ها از حلقه های ساده ی دایره ای شکل به حلقه های توام با خطوط مستقیم و سپس دایره های پیچیده تر و خطوط مستقیم بیشتر، تحول یافته است. امروزه شاهد پدیدار شدن نگاره های هندسی بغرنجی هستیم که از روابط پیچیده ی بسیاری پیروی می کنند و جالب آنکه در برخی موارد، این نگاره ها نمایانگر نقوش و طرح های مقدس اقوام و ملل مختلفی از سراسر جهان هستند.

دامه دارد.....

Metaphysics_blog@yahoo.com

YAHOO ID=metaphysics_blog

 

دوستان عزیز. خسته نباشد. امیدوارم که جالب بوده باشه. ببخشید که کم بود. دفعه ی بعد بیشتر میشه.

مطلب بعدی هم یه سورپرایز جالبه. حتما منتظر بمونید. خدانگهدار.    

نوشته شده در تاریخ شنبه 20 مرداد 1386    | توسط: آرمان    | طبقه بندی: بشقاب های پرنده،     | نظرات()