سلام به شما دوستان عزیز و خوانندگان محترم. اول از همه نام وبلاگ از علوم ماوراء الطبیعه به پدیده های ناشناخته تغییر نام یافت. اگه ماخلفید دلیلتون رو برام ایمیل کنید یا نظر بگذارید.

مطلب امروز اختصاص داره به یکی از پر حاشیه ترین و هیجان انگیز ترین افسانه های جهان. افسانه ای که مخالفان و موافقان بسیاری دارد. عده ی بسیار زیادی حتی در این زمان برای یافتن حقیقت این افسانه در تکاپو هستند. افسانه ای که عجیب ترین و شگفت انگیز ترین داستان یا حقیقت تاریخی ست. افسانه ای که در راه کشف حقیقتش انسان به کتاب های تاریخی و آسمانی روی می آورد. افسانه ای شگرف به نام:

 آتلانتیس، قاره ی گم شده.

لازم به ذکر ست که مطالبی دنباله دار درباره ی آتلانتیس از این زمان به بعد در وبلاگ قرار خواهد گرفت. با تشکر از شما ازتون دعوت می کنم که این مطلب را بخوانید!:

 

 

 

آتلانتیس قاره ی گم شده

 

 

 

بهشت گم شده

 

 

 

قرون متمادی از زمانیکه قاره ی آتلانتیس به اعماق سرد و تاریک آبهای سرد اقیانوس اطلس فرو رفته می گذرد اما وجود این قاره هنوز معمایی ست در تاریخ. اگر براستی آتلانتیس وجود داشته، آنرا می باید تمدنی متفاوت از سایر تمدن ها به حساب آورد. براساس نظریه ی دانشمندان، این تمدن در ظرف مدتی کوتاه تر از یک روز، بدون باقیماندن کوچکترین اثری از صحنه ی روزگار محو شد.

قدیمی ترین و کامل ترین شواهد درباره ی اوج و حضیض این جزیره ی بزرگ از طریق نوشته های افلاطون فیلسوف قرن چهارم پیش از میلاد مسیح به دست ما رسیده است. براساس نوشته های او «آتلانتیس جزیره ای بود سرشار از نعمت، باغات پرمیوه و گله های بزرگ حیوانات گوناگون.» در مرکز شهر خانه های مجلل در کنار کاخ سلطنتی و معبد پوزئیدون بزرگ قرار داشته. اما نه جلال و نه طلا و عظمت نتوانست آن ها را از بلایا مصون بدارد. مال اندوزی، حرص و طمع و ولع روزبروز بیشتر و باعث فساد این تمدن شد. بر اساس گفته های افلاطون تمامی این تمدن با مرگی شگفت انگیز از میان رفت.

نام آتلانتیس معمولا همراه مکان های اسرار آمیز دیگر از جمله اهرام مصر و استون هنج می آید. اگرچه سرزمینی که افلاطون به تصویر کشیده چیزی بیشتر از رویا نیست، اما عده ای معتقدند که سرزمینی که غرق در طلا، نقره و مس بوده، در کف اقیانوس در انتظار کشف شدن است. شاید روزی افسانه ی این بهشت گمشده  در روی این کره ی خاکی حقیقت پیدا کند.

ادامه دارد....

Metaphysics_blog@yahoo.com

YAHOO ID:metaphysics_blog

نوشته شده در تاریخ جمعه 2 شهریور 1386    | توسط: آرمان    | طبقه بندی: باستان شناسی اسرار آمیز،     | نظرات()