سلام به شما دوستان عزیز. امیدوار هستم که خوب و خوش و سلامت باشید. تابستون به کامتون شیرین هست؟ امیدوارم که باشه.

مطلب امروز قسمت سوم حلقه های کشتزار هست که لینک قسمت های دوم و اول را می توانید در پایان مطلب ملاحظه بفرمایید. همچنین عکس هایی از حلقه های کشتزار در ادامه ی مطلب آورده شده که اون ها رو حتما ببینید.

همچنین مطلب بعدی یک کلیپ چند ثانیه ای و بسیار شگفت انگیز از ساخت حلقه های کشتزار توسط اشیایی نورانی ست که به طور مخفی از آن ها فیلم برداری شده است. منتظر مطلب بعدی بمانید. خیلی ازتون ممنونم.

به امید دیدار.... آرمان

حلقه های کشتزار 3

سال هاست که ذهن دانشمندان از عرصه های گوناگون علوم، درگیر یافتن توضیحی قانع کننده درباره ی علت پیدایش حلقه های کشتزار است، ولی بررسی های بیشتر تاکنون حاصلی جزء شگفتی بیشتر نداشته اند:

در دهه ی 1980 میلادی دکتر «ترنس میدن» رئیس اتحادیه پژوهشی گردباد ها و توفان ها در بریتانیا، عامل پیدایش بسیاری از حلقه های کشتزار را _حداقل در نمونه هایی که اشکال ساده دارند_ جریان های دورانی هوا و از جمله گردباد های کوچک و بزرگ دانست. منتقدان چنین عنوان کرده اند که اگر دکتر میدن یک بار هم که شده به مشاهده ی مستقیم اثرات عبور گردباد می پرداخت، هرگز چنین نظریه ای را ارائه نمی داد! نخست آنکه گردباد ها الگوی جابه جای منظمی ندارند و هیچگاه روی خط مستقیم یا مسیر های دایره ای کامل حرکت نمی کنند. همچنین گردباد های کوچک هرگز گیاهان را بر روی زمین نمی خوابانند. در کنار آن ها گردباد های سهمگین و عظیمی همچون «تورنادو» و «هاریکن» قرار دارند که مخرب ترین نیروهای حاصل ازجابه جایی هوا در کره زمین هستند. این بادها در مسیر خود همانند یک جارو برقی غول پیکر، همه چیز را از دام ها و انسان ها گرفته تا درختان و ساختمان ها، از روی زمین بلند می کنند. آن ها هیچ چیز را بر روی زمین، به حال خود رها نمی کنند.! در مسیر این بادهای مخرب حتی اگر درخت تنومندی وجود داشته باشند که ریشه های ستبر آن تسلیم باد نشوند، باز هم کمترین آسیب وارده این است که شاخه های درخت از تمامی برگ ها تهی خواهد شد.

بنابراین اگر پیدایش حلقه های کشتزار حاصل عملکرد نیرو های جوی بود، در این صورت ساقه ها از کنده می شدند و اگر ساقه ای متصل به زمین باقی می ماند، برگ ها و دانه های آن جدا می شد و در محل بند های ساقه، شکستگی روی می داد. نتیجه آن که وزش باد آن هم از نوع دورانی آن، بر جای ماندن مزرعه ای آشفته و ژولیده را به همراه دارد، نه پیدایش طرح های هندسی زیبا، دقیق و منظم. به علاوه تندباد ها و گردباد ها حرکت انتقالی پر قدرت و نیرومندی دارند که باعث می شود تا خط سیری از ویرانی را در مسیر خود بر جای بگذارند. این مطلب که گردبادی بر فراز یک مزرعه به وجود بیاد و بعد از ایجاد حلقه های کشتزار در همان جا از بین برود، امر معقولی به نظر نمی رسد.

ادامه دارد..... 

منبع: ماهنامه ی دانشمند شماره ی 522

لینک قسمت اول و دوم.

Metaphysics_blog@yahoo.com

YAHOO ID=metaphysics_blog

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نوشته شده در تاریخ شنبه 10 شهریور 1386    | توسط: آرمان    | طبقه بندی: بشقاب های پرنده،     | نظرات()