سلام به شما دوستان عزیز و گرامی. امیدوار هستم که از این چند روز باقی مانده از تابستان کمال استفاده را ببرید. مطلب امروز بخش سوم و ادامه ی مطالب مربوط به قاره ی گمشده یا همان آتلانتیس می باشد:

 

 

 

خرد ماورای معیارهای فانی

 

 

 

ادامه ی آتلانتیس....

 

مرکز اداری آتلانتیس، معبد پوزئیدون بنایی باشکوه در مرکز مجموعه کاخ ها قرار داشت. در آنجا حکمرانان هر ایالت بدور هم جمع می شدند.

این معبد گواه خیره کننده ای از هنر فلزکاری آتلانتیسی ها بود. بر اساس گفته های افلاطون دیوارها از جنس طلا و نمای بیرونی عمارت پوششی از نقره داشت. انتهای ستون ها پوشیده از طلا و قسمت داخلی سقف از جنس عاج مزین به طلا، نقره و مس و بقیه ی دیوارها، ستون ها و کف زمین همگی پوشیده از مس بود. پیکره ی عظیمی از پوزیئدون در حال راندن شش اسب بالدار در میانه و مرکز حیاط معبد قرار گرفته بود. در پای این پیکره پری های دریایی در کنار هم به ردیف قرار داشتند.

پادشاه آتلانتیس و نه برادرش شاهزادگان نه ایالت، هر پنج یا شش سال در این تالار بدور هم جمع می شدند و بعد از قربانی کردن یک گاونر و پیشکش به درگاه خدایان قوانین را بر روی لوح طلایی می نوشتند. به گفته ی افلاطون عدالت حاکم شده و مردم آتلانتیس در صلح و صفا زندگی کردند. قلب آن ها مملو از صداقت و شرافت بود.

ادامه دارد....

منبع: کتاب مکان های اسرار آمیز جهان

 

Metaphysics_blog@yahoo.com

YAHOO ID=metaphysics_blog

نوشته شده در تاریخ شنبه 24 شهریور 1386    | توسط: آرمان    | طبقه بندی: باستان شناسی اسرار آمیز،     | نظرات()