سلام به شما دوستان عزیز. ببخشید یه چند روزی بود به دلیل شروع مدارس نتونستم مطلبی بگذارم. اما امروز مطلب جالبی براتون آوردم که امیدوار هستم مورد توجهتون قرار بگیره. با تشکر از شما دوستان عزیز.

آرمان

 

 

 

نفرین فراعنه

 

 

 

وقتی هاوارد كارتر و لرد كارناون در مقبره ی توت عنخ آمون را باز كردند یك رشته وقایع شگفت انگیز رخ داد. بیشتر آن هایی كه به نحوی با این اكتشافات در ارتباط بودند به صورتی غیر عادی در گذشتند. آن ها بر طبق افسانه ها گرفتار نفرین فراعنه شده بودند.

بر طبق روایاتی تایید نشده این وقایع نحس از روز باز گشودن در مقبره در نوامبر 1922 آغاز شد. بعد از آنكه آن آنها از تاریكی مقبره به نور خورشید بازگشتند، توفان شنی آغاز شد كه گرداگرد دهانه ی مقبره پیچید. وقتی طوفان آرام گرفت، قوشی بر فراز مقبره ظاهر شد_ قوش علامت سلطنتی مصر باستان است_ و سپس جیغ كشان به سوی شرق_‌دنیای اسرار آمیز دیگر در باورهای مصر_ پرواز كرد.

مردم خرافاتی عقیده داشتند كه روح فرعون كسانی را كه در مقبره را گشوده اند نفرین كرده بود.

پنج ماه بعد گونه ی چپ لرد 57 ساله را پشه ای نیش زد، محل گزیدگی عفونی شد و او در ساعت یك و پنجاه و پنج دقیقه ی بامداد در هتلی در قاهره بر اثر عفونت خون در گذشت. تمام چراغ های شهر قاهره در آن هنگام خاموش شد و در همان ساعت سگ او در خانه اش در همپشایر دست از زوزه كشیدن برداشت و مرد!!!!!!!

عجیب تر از همه این بود كه اطبایی كه مومیایی فرعون را معاینه كردند متوجه لكه ای بر روی گونه ی چپ او شدند كه درست شبیه جای نیش پشه در صورت لرد كارناون بود. سال بعد نفرین گریبانگیر مابقی كسانی شد كه از مقبره بازدید كرده بودند.

برادر ناتنی كارناون از بیماری قلبی در گذشت. یكی دیگر از همكاران آن ها شاهزاده علی فارمی كه مدعی بود نسبت او به فرعون می رسد در لندن به قتل رسید.

جرج می گولد یكی از بازدید كنندگان از مقبره به ذات الریه مبتلا شد و در گذشت.

ریچارد بتل كه در فهرست بندی جواهرات به كارتر كمك كرد در سن 49 سالگی خودكشی كرد. چند ماه بعد در فوریه 1930 پدر او اقدام به خود كشی كرد. در اتاق او گلدانی از مقبره ی فرعون بود.

در سال های بعد افراد بسیاری كه به نحوی با این ماجرا ارتباط داشتند به مرگ های مرموزی در گذشتند. اما یك نفراز نفرین افسانه ای فرعون جان سالم به در برد. كسی كه می باید بیش از همه از نفرین بهراسد. او هاوارد كارتر بود كه در مارچ 1939 بر اثر مرگ طبیعی در گذشت.

زمانی كه تصمیم گرفته شد جواهرات فرعون برای شركت در نمایشگاهی در پاریس فرستاده شود، رئیس اداره ی باستان شناسی مصر، محمد ابراهیم خواب دید كه اگر با این تصمیم موافقت كند با مرگ دردناكی مواجه خواهد شد.

هرچند به سختی با این تصمیم« شركت نكردن در نمایشگاه » مخالفت كرد و حتی در آخرین جلسه ای كه با مقامات مصری داشت بر سر این تصمیم باقی بود بعد از این جلسه با اتمبیل تصادف كرد و ده روز بعد در گذشت.

منبع: کتاب جهان عجایب

 

Metaphysics_blog@yahoo.com

YAHOO ID=metaphysics_blog

نوشته شده در تاریخ سه شنبه 3 مهر 1386    | توسط: آرمان    | طبقه بندی: حوادث عجیب جهان،     | نظرات()